Max Ernst Hommage a Marcel Duchamp

170430

ERNST, Max (1891-1976): "Hommage a Marcel Duchamp, 1970, signerad och numrerad Max Ernst, XXXIV/XXIV, etsning och akvatint i tre färger, bladmått 38x28,5 cm
LITTERATUR: Spies/Leppien 140B

Budhistorik (6 bud)
638332
3 200
638241
638139
2 800
637924
2 600
635949

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.