Judisk bok och judisk historia

170424

JUDISK HISTORIA, JUDISK BOK (2). Lund, Johann, Die alten jüdischen Heiligthümer, Hamburg 1701. Saknar titelblad. Graverade planscher; JUDISK BOK, Masehet Zevahim (förmodligen Frankfurt am Main, tidigt 1700-tal), Båda i folioformat.

Ej genomgångna, skador

Böcker/Kartor, Historia

Budhistorik (8 bud)
638255
1 900
638253
1 800
638252
1 700
638173
1 600
634515

Slutpris SEK:
1 900
183 EUR, 208 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.