Stolar snarlika gustavianska lindomearbeten

170422

STOLAR, 8 st., snarlika, gustavianska lindomearbeten, varav tre signerade OES (Olof Ericsson, stolmakare i Lindome), träskuren dekor, bemålade

Smärre skador, ett ben löst

Budhistorik (6 bud)
643793
12 500
643461
10 000
643290
6 000
637218
637217
500

Slutpris SEK:
12 500
1 206 EUR, 1 370 USD
Utropspris SEK:
50 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.