Antoni Tapies färgetsning

170403

TAPIES, Antoni (1923-2012): "Empreintes de Mains", signerad och numrerad Tapies 70/75, editerad av Maeght, Paris,1970, färgetsning, I. 49,5 x 39 cm, bladstorlek ca 78,5x58 cm;
LITTERATUR: Galfetti 230, oramad

Gulnader efter passepartout, fläck, smärre revor i marginalen

Ändringar/tillägg
Colour etching, signed and numbered.

Antoni Tapies färgetsning
Budhistorik (13 bud)
637970
7 800
638167
7 600
637970
7 200
638163
7 000
637970
6 000

Slutpris SEK:
7 800
785 EUR, 892 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.