Meret Oppenheim offsetlitografi

170389

OPPENHEIM, Meret (1913-1985): Pelztasse (d'Après la Photo de Man Ray 1936), signerad och numrerad Meret Oppenheim 1971, 83/190, färgoffsetlitografi,
I. 39 x 61 cm, bladstorlek 54x76,5 cm; oramad

Hanteringsveck, skador

Ändringar/tillägg
Colour offset lithograph, 1971, signed and numbered.

Budhistorik (9 bud)
628313
637683
3 800
628313
3 600
637682
3 400
628313
3 200

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.