Öyvind Fahlström serigrafier

170190

FAHLSTRÖM, Öyvind (1928-1976): "Opera", textblad signerad Öyvind Fahlström i bläck, 10 st serigrafier i mapp, 1968, 400 ex, 92x20 cm vardera;
Gåva av konstnären direkt till nuvarande ägares släkting, med dedikation

Kartong med slitage och fläckar, textblad med skoavtryck

Öyvind Fahlström serigrafier

Budhistorik (10 bud)
636921
636657
1 900
636920
1 900
636657
1 800
636861
1 700

Slutpris SEK:
193 EUR, 219 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.