Ring i 18 k vitguld diamanter smaragd

170156

RING, 18 k vitguld, smaragd bekransad med 18 briljanter ca 0,03 ct/st, Karin Torndahl, Stockholm 1980, årsstämpel otydlig, ringstorlek ca 18,5 mm

Smaragd med smärre nagg och repor

Guld/Smycken

Budhistorik (25 bud)
640274
8 600
640270
8 400
633331
8 200
640269
8 000
633331
7 600

Slutpris SEK:
8 600
866 EUR, 984 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.