Dosa i silver niello

170134

DOSA, silver, Ryssland 1800-tal, niellodekor, längd ca 8 cm, vikt ca 99 g

Slitage, skador, botten med hål

Silver

Dosa i silver niello

Budhistorik (4 bud)

640072
1 600
639617
635212
750
631176

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.