Ljuskrona 1800-tal Karl Johan

170129

LJUSKRONA, 1800-talets första hälft, Karl Johan, för 6 ljus, korgbotten med sparljus, stomme och ljushållare av mässing, behängd med olikslipade prismor, höjd 86 cm

Senare, el och montage, prismor saknas

Belysning, Ljuskronor

Ljuskrona 1800-tal Karl Johan
Budhistorik (14 bud)
635367
20 000
635363
19 500
635360
18 500
635358
17 500
635185
16 500

Slutpris SEK:
20 000
1 930 EUR, 2 192 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.