Skrivskåp Louis XV

170067

SKRIVSKÅP, Louis XV, 1700-tal, fanérat ek, delvis skuren dekor, bronsbeslag, överskåpet inrett med två hyllplan och två lådor, underdel med tre lådor och skrivklaff, total höjd ca 240, 115x60 cm, nycklar finns

Renoverad och kompletterad, smärre skador, senare delar, två lister saknas, ytskador, torrsprickor, lösa delar medföljer

Skrivskåp Louis XV

Budhistorik (7 bud)
636243
11 500
634854
11 000
634263
10 500
633145
10 000
632356
6 400

Slutpris SEK:
11 500
1 102 EUR, 1 294 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.