Kolbox 1800-tal

169753

KOLBOX, 1800-talets mitt, bemålad plåt med bronserade gjutna dekorer i form av tassfötter, vinrankor, sceneri med lejon, orm och troféer, samt sovande hund på locket, sidorna med bärhandtag, höjd 70, 50x38 cm

Färgbortfall och skador.

Diverse

Kolbox 1800-tal

Budhistorik (14 bud)
631271
4 600
631198
4 400
631068
4 200
631197
4 200
631068

Slutpris SEK:
4 600
439 EUR, 494 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.