Koriyusai och Shunkô trsänitt

169749

KORIYUSAI (verksam 1764-88): Bijin, signerad Koriyusai, träsnitt 31,5x7 cm, SHUNKÔ (1743-1812): Bijin, signerad Shunkô, träsnitt 31,5x14,5 cm; oramade Proveniens: Auktionsverket 1981

Blekta, fläckar, lagning, beskurna

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Koriyusai och Shunkô trsänitt
Budhistorik (30 bud)
638771
3 800
638766
3 600
638769
3 600
638766
3 400
638765
3 200

Slutpris SEK:
3 800
363 EUR, 408 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.