Terrin med lock Kina

169503

TERRIN med lock, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått med trädgårdsmotiv, lockets knopp i form av blombukett, locket med hål för ånga, med träställ, total höjd ca 27, bredd med hänklar 27 cm

Hänklar med lagningar, lock med nagg

Orientaliskt, Porslin

Terrin med lock Kina

Budhistorik (4 bud)

629168
3 200
625429
625427
622595
500

Slutpris SEK:
3 200
309 EUR, 351 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.