Piedestal med ytterfoder Rörstrand

169284

PIEDESTAL med ytterfoder, Rörstrand, 1800-talets slut, majolika, total höjd 110, piedestalen 71 cm

Mindre lagad nagg

Keramik/Porslin

Budhistorik (13 bud)
628590
8 000
620047
7 800
628589
7 800
620047
7 000
619013
6 800

Slutpris SEK:
8 000
766 EUR, 900 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.