Bordsur Bulle Patent

169269

BORDSUR, Bulle Patent, omkring 1920-tal, batteridrivet verk av mässing nr 181834, silverfärgad sifferring med arabiska siffror, glaskupa med slipad dekor, total höjd 38 cm inkl kupa; funktion ej prövad

Smärre slitage

Klockor/Ur

Bordsur Bulle Patent
Budhistorik (17 bud)
629121
1 900
629111
1 800
628302
1 700
629104
1 600
628302

Slutpris SEK:
1 900
191 EUR, 217 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.