Karmstol formgiven av E K Augustsson

169268

KARMSTOL, "Löten", formgiven av E K Augustsson 1967 för Hjalmar Jackson AB i mahogny och läder, pärlspikad
Proveniens: Från direktionsrummet på Semper AB i Wennergrens center

Bruksslitage

Budhistorik (50 bud)
630884
8 200
630873
8 000
630855
7 800
629640
7 600
630854
7 400

Slutpris SEK:
8 200
786 EUR, 923 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.