Ralph Rilton olja

169253

RILTON, Ralph (1907-2006): "Äta ur handen", signerad Rilton, olja på duk, 72x58 cm
Utförd 1957
LITTERATUR: Ralph Rilton: Tavlor ljuger inte, Stockholm 1990, avbildad på sidan 89

Konst, Måleri

Ralph Rilton olja
Budhistorik (11 bud)
633806
633163
633162
950
633161
900
633160
850

Slutpris SEK:
106 EUR, 121 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.