Harald Wiberg olja

169247

WIBERG, Harald (1908-1986): "Älg i höstlandskap", signerad och daterad Harald Wiberg 1960, olja på pannå, 34x41 cm

Enligt konstnärens son, Magnus Wiberg, är målningen utförd i slutet av 1940-talet och signerad samt daterad av konstnären 1960.

Konst, Måleri

Harald Wiberg olja
Budhistorik (12 bud)
635147
8 000
634226
5 600
633703
5 000
633702
633004
3 200

Slutpris SEK:
8 000
806 EUR, 915 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.