Ralph Rilton olja

169245

RILTON, Ralph (1907-2006): "Fyra masker", signerad Rilton, olja på duk, 54x65 cm
Utförd 1947
LITTERATUR: Ralph Rilton: I huvet på en målare, Stockhom 1997, avbildad på sidan 22

Konst, Måleri

Ralph Rilton olja
Budhistorik (5 bud)
635114
633152
631232
627129
600
625041

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.