Silverbägare 1700-tal

169169

BÄGARE, silver, 1700-tal, Henrik Köhler (1728-1778), Vadstena, svisselerad dekor, graverad monogram PJS CAD, spår av invändig förgyllning, höjd ca 9 cm, vikt ca 50 g

Silver

Silverbägare 1700-tal

Budhistorik (57 bud)
628005
11 000
627966
10 500
627997
10 500
627966
10 000
627996
9 800

Slutpris SEK:
11 000
1 108 EUR, 1 258 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.