Alfred Wahlberg oljemålning

169143

WAHLBERG, Alfred (1834-1906): Eka i aftonrodnad, signerad Alfr. Wahlberg 64, olja på duk, 72x95,5 cm
PROVENIENS: Inköpt på Bukowsis Konsthandel 1920 för 5000 kronor

Krackeleringar, kantslitage efter ram

Konst, Måleri

Alfred Wahlberg oljemålning

Budhistorik (32 bud)
628006
40 000
628030
39 000
628006
38 000
628027
37 000
628006
36 000

Slutpris SEK:
40 000
3 816 EUR, 4 292 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.