Silverbestick modell Munvig

169134

BESTICK, 84 dlr, silver, modell Munvig, K. Anderson, Stockholm 1900-talets första del, olika årstämplar, bestående av 12 matgafflar, 12 matknivar, 12 matskedar, 12 bordsgafflar, 12 bordsknivar, 12 dessertskedar, 14 teskedar, vikt exklusive knivar ca 2725 g

Silver

Silverbestick modell Munvig

Budhistorik (6 bud)
626593
14 000
625889
12 000
625231
5 000
618046
617355

Slutpris SEK:
14 000
1 351 EUR, 1 534 USD
Utropspris SEK:
18 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.