"Tombeau et maison de Petrarque..." resp "Castello

168935

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1800-tal): "Tombeau et maison de Petrarque et de Laure" resp "Castello di Gorizia", daterade Arqua 24:e juli 1800 resp 19:e oktober 1800, akvareller, vardera 23x36 cm

Smärre fläckar

Konst, Måleri

Budhistorik (5 bud)
626254
3 200
626252
626251
2 600
619583
615408

Slutpris SEK:
3 200
305 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.