Vicke Lindstrand vas Orrefors 1933

168829

VAS, Vicke Lindstrand, Orrefors 1933, optikblåst, graverad dekor av fåglar och fiskar, signerad Of. L. 1262. 33, höjd 16 cm
PROVENIENS: Hävemarks samling

Glas, Konstglas

Budhistorik (3 bud)

632239
624999
624568
900

Slutpris SEK:
106 EUR, 121 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.