Tallrikar Kina exportporslin

168769

TALLRIKAR, 6 st., porslin, Kina, omkring 1800, dekor i underglasyrblått, diameter 23 cm

Enstaka nagg, en med lagning.

Orientaliskt, Porslin

Tallrikar Kina exportporslin
Budhistorik (12 bud)
624717
615479
1 400
624715
1 400
615479
1 300
622585

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.