Skålar porslin

168752

SKÅLAR, 2 st., snarlika, porslin, Kina, tidigt 1700-tal, dekor i underglasyrblått, diameter 20 cm
PROVENIENS: Gewerts Antiques Borås

Smärre nagg och sprickor

Orientaliskt, Porslin

Skålar porslin

Budhistorik (32 bud)
624651
3 600
624498
3 400
623932
3 200
624220
3 200
623932
2 600

Slutpris SEK:
3 600
345 EUR, 405 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.