Golvvas cloisonné Kina

168581

GOLVVAS, cloisonné, Kina, 1900-tal, motiv med drakar jagande den brinnade pärlan, höjd 52 cm

Kantskada i form av dekorbortfall 1,5 cm stort, smärre ytskador

Orientaliskt, Konsthantverk

Golvvas cloisonné Kina

Budhistorik (8 bud)
623749
623296
623748
623296
623292
900

Slutpris SEK:
115 EUR, 135 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.