Ytterfoder och vaser Kina 18/1900-tal

168573

YTTERFODER med fat, porslin, Kina, dekor i emaljfärger, 1900-tal, Hongxians märkning, VASER, 1 par, äggskalsporslin, Kina, 1900-tal, bär märkning, höjd 17-20 cm

Ytterfoder med stjärnspricka i botten, två borrhål och rostkant, fatet med nagg, en vas med lagning.

Orientaliskt, Porslin

Budhistorik (81 bud)
625480
24 000
625527
23 000
625480
22 000
625521
21 000
625480
20 000

Slutpris SEK:
24 000
2 290 EUR, 2 575 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.