Alabasterbyst Fiaschi 1800-tal

168570

SKULPTUR, E Fiaschi (Italien 1800-tal): Ung kvinna, signerad E Fiaschi 1899, alabaster, 58 cm inkl sockel

Sockel med lagning och skada, bysten med obetydliga skador

Konst, Skulptur

Budhistorik (4 bud)

623520
4 200
623519
3 600
623517
612891

Slutpris SEK:
4 200
423 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.