Terrin med lock i fajans

168457

TERRIN med lock, stengods, Rörstrand, omkring 1900, polykromt målad dekor av blommor, lockknopp i form av blomkål, höjd 33 cm

Smärre skador, krackeleringar, missfärgningar

Keramik/Porslin

Terrin med lock i fajans

Budhistorik (4 bud)

629608
629607
900
620529
650
619662

Slutpris SEK:
97 EUR, 110 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.