Vinofferbägare Kina

168187

VINOFFERBÄGARE, porslin, Kina, 1700-tal, Blanc-de-Chine, höjd 8,5 cm

Lagning

Orientaliskt, Porslin

Vinofferbägare Kina

Budhistorik (14 bud)
616154
1 300
616147
616142
616145
616142
950

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.