Stol Louis XVI

168147

STOL, Louis XVI, Jean Boucault (mästare i Paris 1728, född 1705 död 1786), skuren dekor, bemålad och delvis förgylld

Smärre skador

Ändringar/tillägg

Stol Louis XVI

Budhistorik (10 bud)
620030
4 200
620476
4 200
620030
620028
3 800
620027

Slutpris SEK:
4 200
405 EUR, 460 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.