Dosa silver ottomanska riket

168058

DOSA, silver, ottomanska riket, niellodekor med Moské, invändigt förstärkt med koppar och förgyllning, 9,5x6 cm, totalvikt 131 g

Bucklor

Silver

Dosa silver ottomanska riket

Budhistorik (25 bud)
616438
616481
1 900
616438
1 800
616480
1 700
616438
1 600

Slutpris SEK:
191 EUR, 215 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.