Tallrikar Kina

168037

TALLRIKAR, 4 st, FAT, 2 st, KAROTTUNDERDEL, porslin, Kina, delvis 1700-tal, dekor i underglasyrblått, diameter 22-32 cm

Nagg, sprickor

Orientaliskt, Porslin

Tallrikar Kina

Budhistorik (10 bud)
615154
900
614811
850
615153
850
614811
613856
750

Slutpris SEK:
900
86 EUR, 101 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.