Golvlampa Glössner

167998

GOLVLAMPA, U. Skogh för Glössner, 1940-tal, två blästrade glaskupor, en med dekor av flickor på utflykt och älgar, mässingsfot, signerad GLÖSSNER-CO-U.Skogh, höjd 177 cm

Kantnagg och spricka

Belysning, Golvlampor

Golvlampa Glössner

Budhistorik (6 bud)
614861
550
612203
500
614857
450
612203
612399

Slutpris SEK:
550
55 EUR, 63 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.