Dalahäst av Olof Falk

167977

DALAHÄST, av Olof Falk (1885-1948): Bergkarlås, polykromt bemålad, monogramsignerad O.F., höjd 18 cm

Skador

Allmoge

Dalahäst av Olof Falk

Budhistorik (44 bud)
614707
20 000
615015
19 500
614707
19 000
615003
18 500
614707
18 000

Slutpris SEK:
20 000
1 908 EUR, 2 146 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.