Oljemålningar signerade Kryckelin

167707

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (2) 1800-tal, Fabriksbyggnad samt arbetarbostäder Rörstrand, signerade Kryckelin 1836 samt 1866, olja på pannå, 38x59 cm vardera

Konst, Måleri

Budhistorik (16 bud)
616325
4 400
615871
4 200
616322
615871
3 800
615602
3 600

Slutpris SEK:
4 400
422 EUR, 495 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.