XXe Siecle

167680

XXe SIÈCLE. (5 vol.) Nouvelle série. Panorama 75, "Le réel imaginaire: du corps a l´objet", Le réel imaginaire: de la rue a l´espace" N. 44-45, Panorama 72, no 39, "Vingt ans Avant", No 13, "Vrai et Faux Realisme dans l árt Contemporain", No 9, "innehållandes originallitografier av Enrico Baj, James Rosenquist, Man Ray, Matta, Soulages, serigrafi Velicovic samt pochoirs av bla Mondrian

Ändringar/tillägg
Chagall och Fautrierlitografi saknas (Nr 9, 1957), slitage

Böcker/Kartor, Konst- och kulturhistoria, Konst, Grafik

XXe Siecle

Budhistorik (17 bud)
618617
2 600
618616
2 400
618614
618607
618607
1 800

Slutpris SEK:
2 600
251 EUR, 285 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.