Golvur William Champ

167672

GOLVUR, 1700-tal, kinesiserande dekor, urtavla signerad William Champ, verksam under 1700-talets mitt i London, höjd 225 cm, pendel, två lod, nyckel och uppdragare finns

Ytskador, torrsprickor

Klockor/Ur, Möbler

Golvur William Champ

Budhistorik (21 bud)
616180
22 000
616177
21 000
616108
20 000
616174
19 500
616108
19 000

Slutpris SEK:
22 000
2 123 EUR, 2 411 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.