Herrbyrå i björk

167669

HERRBYRÅ, omkring 1900, björk, 23 lådor, höjd 137, 67x51 cm
Proveniens: apotekaren och mineraliehandlaren Carl Vilhelm Anderberg lät göra byrån för sin mineralsamling

Ytskador

Herrbyrå i björk

Budhistorik (51 bud)
614804
13 000
614803
12 500
614801
12 000
614800
11 500
614799
11 000

Slutpris SEK:
13 000
1 309 EUR, 1 487 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.