XXe Siecle

167486

XXe SIÈCLE. (4 vol.) Nouvelle série. Panorama 74, 71 och 72, "Le Surréalisme II", XXXVI Année, N. 43, 37 och 38 samt "Construction de L´espace", no 18, 1962 innehållandes originallitografier av Salvador Dalì, Jacques Hérold, Wifredo Lam, Charles Lapicque, Masson, Sutherland, Calder, Agam, Zao Wou-Ki och Vieira Da Silva

2 med skador (omslag)

Böcker/Kartor, Konst- och kulturhistoria, Konst, Grafik

XXe Siecle

Budhistorik (17 bud)
614532
1 700
614529
1 600
614528
614527
1 400
614521
1 300

Slutpris SEK:
1 700
171 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.