Alexander Calder färglitografi

167480

CALDER, Alexander (1898-1976): Komposition, signerad och numrerad Calder 66/150, färglitografi, 75x110 cm, oramad

Skada i mitten till vänster, förstärkt på baksidan. Smärre hanteringsveck. Spår av tidigare montering i övre hörnen på baksidan.

Budhistorik (32 bud)
614515
10 000
614522
10 000
614515
9 800
614514
9 600
614510
9 400

Slutpris SEK:
10 000
958 EUR, 1 125 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.