Miró Chagall konstböcker

167476

MIRÓ. (4 vol). Joan Miró. DER LITHOGRAPH. I. Mourlot/Leiris,1972, 5 originalfärglitografier ; HOMAGE TO JOAN MIRÓ. Special issue of the XXe Siècle Review. 1972, 1 original litografi (hanteringsveck), MIRÓ A L´ENCRE, Paris 1972, komplett med 2 originalfärglitografier, skyddskassett, XXe SIÈCLE. Nouvelle série. No 46, "Panorama 76 - Spécial Japon"; CHAGALL, Genauer. Chagall at the "Met". New York (Metropolitan Opera Association) 1971 färgillustrationer medföljer

Hanteringsveck, 1 omslag med skador

Ändringar/tillägg
Joan Miró. Der Lithograph. I. saknar litografier

Böcker/Kartor, Konst- och kulturhistoria, Konst, Grafik

Miró  Chagall konstböcker

Budhistorik (13 bud)
613936
1 700
615978
1 600
613936
615977
1 400
613936
1 300

Slutpris SEK:
1 700
171 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.