XXe Siecle

167410

XXe SIÈCLE. (4 vol) Nouvelle série. "Centenaire de Kandinsky", "Panorama 72, No 27, 38 och 39 samt "Tournants decisifs" no 19, 1962, innehållandes 2 träsnitt efter Kandinsky och originallitografier av Masson, Sutherland, Delaunay, Esteve och Arp

skador, lagningar (omslag)

Böcker/Kartor, Konst- och kulturhistoria, Konst

XXe Siecle
Budhistorik (11 bud)
614457
950
614454
900
614453
850
614452
614300
750

Slutpris SEK:
950
96 EUR, 109 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.