Utagawa Kunisada träsnitt

167222

UTAGAWA, Kunisada, (1786-1864) 2 st: Interiör resp kurtisan, båda signerade Kochoro Toyokuni ga, obanformat 35x24,5 cm

Fläckar, ett hörn skadat, veck resp Veck, slitage, fläckar, ej examinerad utanför ramen

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Utagawa Kunisada träsnitt

Budhistorik (8 bud)
617349
617348
950
617347
900
617305
850
617304

Slutpris SEK:
96 EUR, 113 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.