Utagawa Yoshitora träsnitt

167101

UTAGAWA, Yoshitora (verksam 1840-80): Kvinnor som kultiverar silkesmaskar, 1847-52, signerad Yoshitora ga, obanformat 34x23 cm

Fläckar, slitage, lagningar

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Utagawa Yoshitora träsnitt
Budhistorik (9 bud)
617224
900
615275
850
610384
615178
610384
650

Slutpris SEK:
900
87 EUR, 99 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.