Kunisada

166962

KUNISADA, Utagawa (1786-1864): Akt 2 ur Story of Loyal, Prominent and Faithful Samurai, 1847, utgivare Yamamotoya Heikichi, signerad Kokuteisha Toyokuni hitsu, liggande oban 23x34,5 cm

Slitage, veck, lagningar

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Kunisada
Budhistorik (11 bud)
617390
617388
750
617385
700
617383
650
617382
600

Slutpris SEK:
81 EUR, 92 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.