Koson 2 träsnitt

166199

KOSON, Ohara (1877-1945) 2 st: Landskap med flod och båt resp Fiskar, signerade Koson med eget sigill, tanzaku 34,5x19 cm vardera, Proveniens:Auktionsverket 1983, 1981, oramade

Fläckar, veck, revor, gulnade

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Koson 2 träsnitt

Budhistorik (13 bud)
617198
616910
615444
616907
615444
950

Slutpris SEK:
117 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.