Ohara Koson träsnitt

166165

KOSON, Ohara (1877-1945) 2 st: äger i regn, 2 hägrar vid strandkanten, signerade Koson med eget sigill, tanzaku 34,5x19 cm vardera, Proveniens:Auktionsverket 1985, oramade

En med marginalreva, ngt gulnade

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Ohara Koson träsnitt

Budhistorik (27 bud)
617185
617189
617185
1 800
617180
1 700
617183
1 700

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.