Toyokuni III träsnitt

166093

TOYOKUNI III/Kunisada (1786-1864): Två skådespelare, signerad Kocho Toyokuni ga med Toshida sigill, obanformat 34,5x23 cm; oramad
Proveniens: Auktionsverket 17/10-1991, nr 3171

Hål, mindre lagning

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Toyokuni III träsnitt

Budhistorik (31 bud)
617116
2 400
617111
617110
617109
1 900
617107
1 800

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.